Aşk, Sevmek , Değer vermek,Mutlu olmak ve Bioenerji

Aşk, Sevmek ve Değer vermek arasındaki farkı anladığımız anda, sanırım, içinizdeki mutluluğa açılan kapılar birbir açılacak.

Bizler genellikle sevmek ile aşık olmak arasındaki farkı ayırt edemediğimiz için insanlara sevdiğimizi söyleyemiyoruz. Oysa aşk, uğruna çok şey feda edebileceğiniz bir duygu iken, sevgi ; sizin bakış açınızı gösteren bir kelimedir.  Aşkınızın uğruna herşeyi feda edebilirken, sevdiğinizin uğruna ise, sadece onun değeri kadar feda edebilirsiniz.

Sevdiğiniz, bir insan, bir hayvan, bir bitki  olabilirken, aşık olduğunuz ise genellikle bir insan yada  Allah c.c. olacaktır.

Aşık olduğunuzun değeri, sizin içinizde sonsuz iken, sevdiğinizin değeri ise onun sizin gözünüzdeki ederi kadardır. Şöyle diyebiliriz, bir kaplumpağı sevebilirsiniz, onun değeri , kaplumbağa kadardır, bir insanı sevebilirsiniz, sevdiğiniz insanın sizin gözünüzdeki değeri onun yaptıkları ile orantılı olarak,sizin gözünüzde artabilir yada azalabilir.

Sevdiğinizin değeri, gözünüzde büyüdükçe , onun için feda edebileceklerinizde artacaktır. Bu artış tamamen, değerin artmasıyla , sevginin artmasına bağlı bir orandır.

Oysa Aşk, hiç bir karşılk beklemeden, uğruna herşeyinizi, hayatınızı vereceğiniz bir duygu.

Her insana “seni seviyorum” diyebilirsiniz. Fakat o sevginin yüksekliği, kişinin yaptıklarına, söyledikleri, gibi farklı etkilere bağlı olacağı için , önce herkesi sevin, değerlerini kendileri belirlesinler.

“İNSANLARI SEVDİĞİNİZİ SÖYLEYİN,  FAKAT DEĞERLERİNİ KENDİLERİ BELİRLESİNLER.”

Bir insana duyulan sevgiyi, içi boş bir çuvala benzetebiliriz, Çuvalı dolduracak olan, sevilenin yaptıkları olacaktır. Herkesi sevebilirsiniz, fakat herkesin çuvalının doluluğu, O kişinin yaptıklarına bağlı olarak farklı doluluklarda olacaktır.

Bu ayrımı yaptığınız takdirde, görceksiniz daha MUTLU olacaksınız. Cevrenizdeki insanlara farklı bir gözle bakacaksınız böylece daha mutlu  olacaksınz.

Bu ayrımı yapmanıza yardımcı olacak, bioenerji seanlarına katılmanızı tavsiye ederim.

Yusuf ERTÜRK

Elektrik Elektronik mühendisi

Tel-whatsapp:0541-311 21 21

admin

Bir cevap yazın